Reprezentujesz media?

Skontaktuj się z nami

img
img
img

MATERIAŁY DO POBRANIA

Pobierz komplet materiałów informacyjnych na temat działalności naszej grupy.

GPEC_Press_Pack.zip

Informacje prasowe

Zapisz się do bazy mediów grupy GPEC

Zapisz się do naszej bazy mediów i otrzymuj informacje prasowe prosto na swoją skrzynkę.

* - pole obowiązkowe

Dziękujemy za rejestrację w bazie mediów GPEC.

Nagrody

Lista aktualności

Uwaga! Dobarwienie wody sieciowej

Dodano: 15 stycznia 2018

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do pisma SE.HK-30/4710/1207/JP/17,  wyrażającego zgodę na zabarwienie wody w sieci ciepłowniczej miasta Gdańska informujemy, że w dniu 18.01.2018 r. nastąpi dobarwienie wody sieciowej preparatem URANINA.

Barwienie wody to cykliczna akcja przeprowadzana w celu minimalizacji strat ciepła, a tym samym kosztów ogrzewania i ciepłej wody ponoszonych przez mieszkańców. Jest to jedyny sposób na wykrycie nieszczelności wymienników służących do wytwarzania ciepłej wody. Przy prawidłowym działaniu wymienników, barwiona woda nie powinna przedostawać się do instalacji. Może się jednak zdarzyć tak, że woda o nietypowej barwie pojawi się w Twoim kranie.

Co zrobić w takiej sytuacji?

  • Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta – czekamy na Twoją wiadomość pod adresem bok@gpec.pl lub pod numerem telefonu 58 52 43 580.
  • W ciągu 24 godzin od dokonania zgłoszenia, wyślemy naszych ekspertów by zlokalizowali, w którym miejscu wymiennika pojawia się problem ze szczelnością.
  • Wymiana nastąpi w ciągu od kilku do kilkudziesięciu dni – czas naprawy zależy od typu wymiennika.

Czy zielona woda jest bezpieczna?

Barwienie wykonywane jest przy użyciu barwnika spożywczego, który posiada atest higieniczny – jest w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że możesz kąpać się w takiej wodzie – jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania.