Reprezentujesz media?

Skontaktuj się z nami

img

MATERIAŁY DO POBRANIA

Pobierz komplet materiałów informacyjnych na temat działalności naszej grupy.

GPEC_Press_Pack.zip

Informacje prasowe

Zapisz się do bazy mediów grupy GPEC

Zapisz się do naszej bazy mediów i otrzymuj informacje prasowe prosto na swoją skrzynkę.

* - pole obowiązkowe

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (GPEC), ul. Biała 1B . Spółka działa w ramach struktur Grupy GPEC (GPEC, GPEC SYSTEM Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, GPEC SERWIS Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, GPEC TCZEW Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, GPEC STAROGARD Sp. z o.o. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim, Orchis Energia Sopot Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie, GPEC ENERGIA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, GPEC EKSPERT Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, GPEC PRO Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, GPEC PELPLIN Sp. z o.o. z siedzibą w Pelplinie), w związku z tym Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane w obrębie współadministratora w ramach Grupy GPEC na potrzeby realizacji celu, dla którego są przetwarzane. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych Grupy GPEC, który możliwy jest poprzez adres mailowy: iod@gpec.pl lub telefonicznie: 58 52 43 600. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu informowania o aktualnych wydarzeniach i innych istotnych aspektach działalności Grupy GPEC. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679) do czasu wycofania przedmiotowej zgody. Przedmiotową zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez kontakt z BOK bok@gpec.pl. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Odbiorcami danych mogą być podmioty świadczące usługi marketingowe dla Grupy GPEC. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Dziękujemy za rejestrację w bazie mediów GPEC.

Nagrody

Lista aktualności

Inteligentne rozwiązania Grupy GPEC w gdańskim UCK

Dodano: 5 października 2018

GPEC to już nie tylko ciepło. Grupa GPEC wdraża w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku projekt inteligentnego zarządzania komfortem pacjentów i pracowników. To między innymi smart oświetlenie zarządzane tabletami, które ma wpłynąć na lepszy nastrój przebywających w szpitalu.

Projekt ruszył w marcu br., a jego pierwszy etap – obejmujący termomodernizację klinik pediatrycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego – właśnie został zakończony. Kolejne kroki to wdrożenie tzw. BMS (Building Management System) – zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem, który zoptymalizuje zużycie energetyczne mediów i pozwoli monitorować je przez 365 dni w roku. Tego rodzaju systemy powstaną w czterech budynkach wchodzących w skład kompleksu UCK. Inwestycja obejmuje też wykonanie m.in. pomiaru temperatur, pomiarów natężenia światła, stacji meteo, centrali wentylacyjnych i wentylatorów z czujnikami CO2, dedykowanego węzła ciepła zintegrowanego z systemem BMS. Wszystkie te elementy współgrając ze sobą mają kompleksowo podnieść komfort pacjentów przebywających w UCK, podobnie jak ich opiekunów i pracowników.

– Dzięki inwestycji realizowanej przez Grupę GPEC zdecydowanie poprawiły się warunki hospitalizacji naszych małych pacjentów i pracy personelu. Ściany klinik pediatrycznych są teraz odpowiednio ocieplone, co ułatwi nam utrzymanie właściwej temperatury na oddziałach, mamy też możliwość świadomej kontroli zużycia energii. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wykonane prace, które są też efektem wrażliwości lokalnego środowiska biznesowego i miasta na dobro naszych pacjentów – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Na tym nie koniec. Gdańska firma stworzyła w UCK specjalną smart przestrzeń, której celem jest polepszenie warunków dla osób oczekujących na wizyty lekarskie oraz edukacja co do wpływu oświetlenia, temperatury czy jakości powietrza na samopoczucie ludzi. W korytarzach oddziału pediatrycznego zamontowano inteligentne lampy. Dzięki specjalnym pilotom i aplikacjom na tablety można zmieniać barwy oraz natężenia światła. Oddział zostanie także wyposażony w indywidualne lampki ze zdalną modulacją.

GPEC jako firma stricte ciepłownicza to przeszłość. Patrzymy szerzej – na komfort użytkowników. Dlatego naszą filozofią jest integracja wszystkich ważnych dla tego komfortu usług: ciepła, energii elektrycznej, światła, bezpieczeństwa, wentylacji. Co więcej nie dajemy gotowych rozwiązań, a współtworzymy je z otoczeniem wsłuchując się w jego potrzeby i wykorzystując nowe technologie. Tak właśnie powstał projekt z UCK – mówi Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.

Łączny koszt całego projektu w UCK realizowanego przez GPEC wyniósł ponad 2,5 mln złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a jego efektem jest również redukcja emisji CO2 (113 Mg CO2/rok).

 

 

Zdjęcie pochodzi z zasobów UCK