Dla mediów
Tu znajdziesz materiały i komunikaty prasowe.
Tu znajdziesz materiały i komunikaty prasowe.
Reprezentujesz media?
Skontaktuj się z namiPobierz komplet materiałów informacyjnych na temat działalności naszej grupy.
GPEC-PRESSPACK-2023.zipTrójmiasto z jeszcze lepszym powietrzem. Coraz więcej budynków korzysta z ciepła sieciowego
Magazynowanie i transport ciepła na nowo: znamy zwycięzców Laboratorium Innowacji.
Cieplej w Matarni, Kokoszkach i Jasieniu – rusza punkt informacyjny dla mieszkańców
Zapisz się do naszej bazy mediów i otrzymuj informacje prasowe prosto na swoją skrzynkę.
Dziękujemy za rejestrację w bazie mediów GPEC.
Nagrody
Medal Europejski BCC 2023
Bursztyn Polskiej Energetyki 2023
Ekolaury – nagroda za całokształt działalności Grupy GPEC 2022
I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2022
HR Najwyższej Jakości 2021
Friendly Workplace 2021
Gepardy Biznesu dla GPEC TCZEW i GPEC SYSTEM 2021
Diament Lidera Polskiego Biznesu od BCC 2021
Laur Ciepłownictwa (I miejsce) 2021
Honorowy Filantrop – tytuł od Fundacji Hospicyjnej 2020
„Firma Dobrze Widziana” dla GPEC od Business Centre Club 2020
Gepardy Biznesu dla GPEC EKSPERT i GPEC PROJEKT 2020
Brylant Polskiej Gospodarki dla GPEC PROJEKT 2020
Laur Ciepłownictwa dla GPEC TCZEW 2020
I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych PEC od Dziennika Gazety Prawnej 2020
Perła Polskiej Gospodarki 2019
Firma Dobrze Widziana 2019
Orły Magazynu Wprost 2019
Diamenty Forbsa 2019 - wyróżnienie dla GPEC PROJEKT
Przedsiębiorca Roku 2018
Firma Dobrze Widziana 2018
II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej
Orły Magazynu Wprost 2018
Laur Ciepłownictwa 2018
Orły magazynu "Wprost" 2017 dla GPEC PROJEKT
Firma Dobrze Widziana 2017
II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej
I miejsce za Raport Roczny 2016 w Konkursie Biuletynów Firmowych w kategorii Projekt Jednorazowy Korporacyjny Elektroniczny
Orły Magazynu "Wprost" - nagroda dla GPEC i GPEC PROJEKT
Medal Europejski 2017 za Ciepło Systemowe
GPEC z tytułem „Firma Dobrze Widziana 2017”
Diamenty Forbesa 2017 - GPEC PROJEKT
I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2016
III miejsce w rankingu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” 2016
Gazela Biznesu 2016 - GPEC PROJEKT
Medal Europejski 2016 za produkt "Ciepło Systemowe"
Tytanowy Laur Inwestora 2016
Tytuł Geparda Biznesu 2015 - GPEC, GPEC ENERGIA, GPEC TCZEW i GPEC STAROGARD
Orły Wprost 2015
Biały Listek CSR magazynu "Polityka" za 2015 i 2016
Tytuł Przyjaciela Kultury 2015 dla GPEC STAROGARD
Tytuł Przyjaciela Sportu 2015 - GPEC STAROGARD
Lider Polskiego Biznesu 2015
Lider Informatyki 2015 - GPEC został jednym z finalistów w konkursie o tytuł Lidera Informatyk
Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015 - Grupa GPEC dwukrotnie wyróżniona za działania z zakresu CSR.
Pomorski Pracodawca Roku 2014
Firma Dobrze Widziana 2013
Wielka Perła Polskiej Gospodarki - nagroda dla najlepszych polskich firm wręczona przez angielskojęzyczny magazyn gospodarczy "Polish Market"
Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych - Grupa GPEC na 3. miejscu w ogólnopolskim Konkursie przygotowywanym przez "Dziennik Gazetę Prawną"
Duża Perła Polskiej Gospodarki 2013 - w kategorii infrastruktura, wyróżnienie przyznane przez magazyn ekonomiczny "Polish Market"
Dobry Pracodawca 2013 w ramach konkursu Dobre Praktyki Pracodawców
Dobroczyńca Roku - Grupa GPEC jednym z finalistów ogólnopolskiego konkursu za program "Wspólne Działanie - Lokalne Zaangażowanie"
Firma Przyjazna Rodzicom - Grupa GPEC zajęła I miejsce w wojewódzkim finale konkursu; wyróżnienie przyznane zostało za prorodzinną politykę spółek
Firma Dobrze Widziana 2013 - w konkursie organizowanym przez Business Centre Club wyróżniane są firmy, które poza osiąganiem zysku, stawiają również m.in. na aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności, troskę o środowisko naturalne, inwestowanie w rozwój
Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej - ranking organizowany przez Strefę Gospodarki, dodatek do Dziennika Gazety Prawnej
Certyfikat "Perła Polskiej Gospodarki " w kategorii Perły Duże dla Grupy GPEC
Informujemy, że od 15.11.2021 r. będą prowadzone prace na sieci ciepłowniczej, związane z dobarwieniem wody sieciowej.
Barwienie wody to cykliczna akcja przeprowadzana w celu minimalizacji strat ciepła, a tym samym kosztów ogrzewania i ciepłej wody ponoszonych przez mieszkańców. Jest to najskuteczniejszy sposób na wykrycie nieszczelności wymienników ciepła.
Przy prawidłowym działaniu wymienników, barwiona woda nie powinna przedostawać się do instalacji. Może się jednak zdarzyć, że woda o nietypowej barwie pojawi się w Państwa kranie.
Co w takiej sytuacji?
Czy zielona woda jest bezpieczna?
Barwienie wykonywane jest przy użyciu barwnika spożywczego, który posiada atest higieniczny – jest w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że można kąpać się w takiej wodzie – jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania. Barwnik nie pozostawia także trwałych plam i przebarwień, nie ma więc ryzyka zniszczenia odzieży.
PGE Energia Ciepła i Grupa GPEC podpisały pakiet umów wieloletnich na rzecz zwiększenia dostępności i gwarancji dostaw ciepła z sieci ciepłowniczej dla mieszkańców Gdańska i Sopotu
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, największy w Polsce wytwórca ciepła sieciowego, i Grupa GPEC, największa na Pomorzu grupa spółek ciepłowniczych, podpisały kolejny pakiet umów wieloletnich na rzecz zwiększenia dostępności i gwarancji dostaw ciepła z sieci ciepłowniczej dla mieszkańców Gdańska i Sopotu. Wzmacniając współpracę, partnerzy potwierdzają swoją troskę o bezpieczeństwo energetyczne gmin oraz komfort życia obecnych mieszkańców Gdańska i Sopotu. Umowy zostały zawarte na lata 2022-2026.
Dla aglomeracji trójmiejskiej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej to optymalny sposób zapewnienia potrzeb cieplnych jego mieszkańcom. Dynamiczny rozwój Trójmiasta wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na ciepło. Proces ten wymaga skoordynowanego rozwoju infrastruktury zarówno producenta, jak również dystrybutora w wieloletniej perspektywie. Priorytetem PGE Energia Ciepła i Grupy GPEC jest bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców, którzy korzystają z miejskiego ciepła, produkowanego przez Elektrociepłownię PGE Energia Ciepła w Gdańsku, a dostarczanego przez dystrybutora Grupę GPEC.
– Dostęp do ciepła sieciowego jest jednym z czynników wpływających na zrównoważony i niskoemisyjny rozwój miasta, poprawiający jakość powietrza w regionie, a także jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców i przedsiębiorstw. Dzięki partnerskiej współpracy, ciepło z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła może docierać sieciami GPEC do coraz większej liczby mieszkańców Gdańska i Sopotu – podkreśla Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. – Współpraca z Grupą GPEC jest kluczowa dla prowadzenia naszych projektów inwestycyjnych w sposób racjonalny, skoordynowany i połączony z jednoczesnym wykorzystaniem potencjału rynkowego prężnie rozwijającego się Gdańska – wyjaśnia Elżbieta Kowalewska.
Dwa przedsiębiorstwa – system ciepłowniczy oplatający cały Gdańsk i Sopot
Elektrociepłownia i sieć ciepłownicza stanowią jeden system ciepłowniczy. Ważna jest nie tylko współpraca na poziomie strategicznym, ale także ta codzienna w zakresie obsługi technicznej.
– Podstawą zapewnienia bezpiecznej i efektywnej ekonomicznie pracy systemu ciepłowniczego jest odpowiednie planowanie jego pracy. Priorytetem jest zawsze pokrycie zapotrzebowania odbiorców na ciepło. Dzięki operacyjnej współpracy z GPEC jesteśmy w stanie elastycznie i szybko reagować na zmiany pogody lub w razie niespodziewanych zdarzeń – dodaje Elżbieta Kowalewska.
Ekologicznie i nowocześnie
Ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej dla miast takich jak Gdańsk i Sopot, w których przez dekady funkcjonowały indywidualne piece węglowe i osiedlowe ciepłownie, to jedno z bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań. Dzięki ścisłej i długofalowej współpracy z wytwórcą ciepła, Grupa GPEC zlikwidowała w ostatnich latach wszystkie tradycyjne ciepłownie węglowe na terenie Gdańska i przyłączyła mieszkańców do sieci ciepłowniczej. Tylko w latach 2017-2022 to potężny wpływ na jakość powietrza, jakim oddychają mieszkańcy, przekraczający ponad 30 tys. ton CO2 mniej.
– Energetyka się zmienia, a klienci są coraz bardziej świadomi zmian klimatycznych i oczekują od nas nowych rozwiązań, odchodzenia od emisyjności. Przy współpracy z PGE Energia Ciepła z roku na rok ograniczamy ją coraz bardziej. W Gdańsku nie mamy już żadnej ciepłowni węglowej, pracujemy wciąż nad efektywnością energetyczną dostaw ciepła, od 2014 roku wybudowaliśmy ponad 100 km nowej preizolowanej sieci ciepłowniczej – podkreśla Marcin Lewandowski, prezes zarządu GPEC.
Plany inwestycyjne PGE Energia Ciepła
PGE Energia Ciepła stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami inwestycyjnymi. Zgodnie ze Strategią Ciepłownictwa Grupy PGE udział paliw niskoemisyjnych w produkowanej przez PGE Energia Ciepła energii do roku 2030 powinien przekroczyć 70 proc. W Elektrociepłowni Gdańskiej już w tym sezonie grzewczym zacznie działać nowa kotłownia rezerwowo-szczytowa. Będzie to kotłownia składająca się z dwóch kotłów olejowych o mocy 30 MWt każdy oraz dwóch elektrodowych o mocy 35 MWt. Nowe kotły elektrodowe będą zasilane energią elektryczną wyprodukowaną w gdańskiej elektrociepłowni. Będzie to pierwsze takie wdrożenie w Polsce, ale zapewne nie ostatnie. Rozważane jest także zainstalowanie pomp ciepła jako jednej z zielonych technologii.
GPEC kompleksowo dla mieszkańców
Zmiana współczesnego odbiorcy usług ciepłowniczych spowodowała, że działania Grupy GPEC od kilku lat muszą wykraczać poza branżę. – Klienci i otoczenie są w ciągłej zmianie. Ceny paliw rosną z dnia na dzień, wystrzeliły ceny tzw. certyfikatów. To wszystko powoduje, że musimy się zmieniać dla klientów. Wspólnym mianownikiem tych zmian jest szeroko rozumiany komfort zapewniany zarówno przez dostawy ciepła, jaki i usługi wewnątrz budynku takie jak Facility Management – wyjaśnia Marcin Lewandowski, prezes zarządu GPEC. – Mimo dywersyfikacji biznesu niezawodne i efektywne dostawy ciepła to nasz priorytet. Są one możliwe każdego dnia dzięki długofalowej współpracy z PGE Energia Ciepła na polu technicznym i operacyjnym – dodaje Lewandowski.
Umowy między PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże a Grupą GPEC określają warunki współpracy i parametry dostaw ciepła na lata 2022 – 2026. Ich bezpośrednimi beneficjentami są mieszkańcy Gdańska i Sopotu, którzy mają tym samym zagwarantowane bezpieczeństwo dostaw i przesyłu ciepła, a także ciągłego i nieprzerwanego rozwoju sieci ciepłowniczej.
Grupa GPEC, lider ciepłownictwa na Pomorzu, chce jeszcze silniej wykorzystać doświadczenie inwestycyjne. Właśnie rusza z projektem budowy mieszkań i domów jednorodzinnych w Gdańsku.
Firma plasuje się od lat w pierwszej dziesiątce największych inwestorów na Pomorzu. Na rynku funkcjonuje już ponad pół wieku. – Co roku przeprowadzamy z sukcesem ponad 300 inwestycji budowlanych – wyjaśnia Marcin Lewandowski, prezes zarządu w Grupie GPEC. – Mamy doświadczenie w nietypowych projektach typu przyłączenie miasta Sopotu do miejskiej sieci ciepłowniczej w środku sezonu wakacyjnego, czy przewiert pod obwodnicą bez wstrzymania ruchu drogowego – wylicza Lewandowski.
Inwestycja, którą wybuduje w Gdańsku Grupa GPEC, to Nova Fundamentova. Kameralne osiedle domów w zabudowie szeregowej i mieszkań o powierzchni od 48 do 107 m2 zlokalizowane jest w rozwijającej się zachodniej dzielnicy Gdańska – Kokoszki.
– Kluczowe wyróżniki tego osiedla to: atrakcyjna cena oraz ekologia – mówi Marcin Lewandowski. – Znamy naszych mieszkańców, wiemy czego potrzebują w zakresie energooszczędności budynków czy stosowania rozwiązań smart. Chcemy pokazać, że można żyć jednocześnie komfortowo i ekonomicznie. To nasze kompleksowe podejście, a nie ambicja, żeby zostać kolejnym deweloperem – przyznaje.
Projekt powstanie przy ul. Fundamentowej, na działce będącej własnością Grupy GPEC. Obecnie inwestycja jest w fazie kompletowania dokumentacji. Właśnie ruszyła przedsprzedaż pierwszego etapu – 5 budynków w zabudowie szeregowej. Do każdego lokalu przypisane będą dwa miejsca postojowe. W pobliżu osiedla znajdują się szkoła, przedszkole, supermarkety, centrum handlowe, a także liczne restauracje. Nova Fundamentova zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta, lotniska i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, niemniej oferuje spokój i wypoczynek na łonie natury w pobliżu.
Planowany termin oddania pierwszego etapu inwestycji to III/IV kwartał 2020 roku. Szczegóły dostępne są na stronie www.novafundamentova.pl
GPEC STAROGARD przyłączy do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejne budynki. Dzięki temu znacząco poprawi się jakość powietrza w Starogardzie Gdańskim. Program jest współfinansowany ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.
GPEC STAROGARD realizuje projekt „ Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery w Starogardzie Gdańskim poprzez przyłączenie budynków mieszkalnych do miejskiej sieci ciepłowniczej” dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Inwestycja dotyczy przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej 5 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, położonych przy ulicach: Rynek 2, Hallera 2, ul. Północnej 1, Kościuszki 33, Kilińskiego 6 i ma na celu poprawę jakości powietrza. Całkowita wartość projektu wynosi 437.950,00 zł z czego dofinansowanie w formie dotacji to 197 000,00 zł, w formie pożyczki 197.000,00 zł.
Głównym celem przedsięwzięcia jest redukcja emisji spalin, zwłaszcza uznawanego za jedno z bardziej istotnych zagrożeń zdrowia pyłu PM10. Planowane efekty ekologiczne są olbrzymie: rocznie do atmosfery trafiać będzie 3,2 tony mniej pyłów zawieszonych, 175,9 ton mniej dwutlenku węgla, 3,9 ton mniej dwutlenku siarki oraz 567 kilogramów mniej tlenków azotu i 1 kilogram mniej bezo(a)pirenu.
Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku https://wfos.gdansk.pl/
Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną, biura obsługi klienta w poniższych lokalizacjach są zawieszone:
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego +58 524 35 80 (telefoniczna obsługa klienta 7:00-15:00) i e-mailowego: bok@gpec.pl
GPEC to już nie tylko ciepło. Grupa GPEC wdraża w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku projekt inteligentnego zarządzania komfortem pacjentów i pracowników. To między innymi smart oświetlenie zarządzane tabletami, które ma wpłynąć na lepszy nastrój przebywających w szpitalu.
Projekt ruszył w marcu br., a jego pierwszy etap – obejmujący termomodernizację klinik pediatrycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego – właśnie został zakończony. Kolejne kroki to wdrożenie tzw. BMS (Building Management System) – zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem, który zoptymalizuje zużycie energetyczne mediów i pozwoli monitorować je przez 365 dni w roku. Tego rodzaju systemy powstaną w czterech budynkach wchodzących w skład kompleksu UCK. Inwestycja obejmuje też wykonanie m.in. pomiaru temperatur, pomiarów natężenia światła, stacji meteo, centrali wentylacyjnych i wentylatorów z czujnikami CO2, dedykowanego węzła ciepła zintegrowanego z systemem BMS. Wszystkie te elementy współgrając ze sobą mają kompleksowo podnieść komfort pacjentów przebywających w UCK, podobnie jak ich opiekunów i pracowników.
– Dzięki inwestycji realizowanej przez Grupę GPEC zdecydowanie poprawiły się warunki hospitalizacji naszych małych pacjentów i pracy personelu. Ściany klinik pediatrycznych są teraz odpowiednio ocieplone, co ułatwi nam utrzymanie właściwej temperatury na oddziałach, mamy też możliwość świadomej kontroli zużycia energii. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wykonane prace, które są też efektem wrażliwości lokalnego środowiska biznesowego i miasta na dobro naszych pacjentów – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
Na tym nie koniec. Gdańska firma stworzyła w UCK specjalną smart przestrzeń, której celem jest polepszenie warunków dla osób oczekujących na wizyty lekarskie oraz edukacja co do wpływu oświetlenia, temperatury czy jakości powietrza na samopoczucie ludzi. W korytarzach oddziału pediatrycznego zamontowano inteligentne lampy. Dzięki specjalnym pilotom i aplikacjom na tablety można zmieniać barwy oraz natężenia światła. Oddział zostanie także wyposażony w indywidualne lampki ze zdalną modulacją.
– GPEC jako firma stricte ciepłownicza to przeszłość. Patrzymy szerzej – na komfort użytkowników. Dlatego naszą filozofią jest integracja wszystkich ważnych dla tego komfortu usług: ciepła, energii elektrycznej, światła, bezpieczeństwa, wentylacji. Co więcej nie dajemy gotowych rozwiązań, a współtworzymy je z otoczeniem wsłuchując się w jego potrzeby i wykorzystując nowe technologie. Tak właśnie powstał projekt z UCK – mówi Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.
Łączny koszt całego projektu w UCK realizowanego przez GPEC wyniósł ponad 2,5 mln złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a jego efektem jest również redukcja emisji CO2 (113 Mg CO2/rok).
Zdjęcie pochodzi z zasobów UCK
W Gdańsku i Sopocie rusza kampania zachęcająca do zmiany sposobu ogrzewania i przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Grupa GPEC i PGE Energia Ciepła po raz kolejny zachęcają mieszkańców do wyboru ekologicznego i komfortowego źródła ciepła. Tym razem koncentrują swoje działania przede wszystkim we Wrzeszczu i Sopocie. Rozwój miejskiej sieci ciepłowniczej to realna szansa na poprawę jakości powietrza dla obu miast.
MIASTA WOLNE OD SMOGU
Problem smogu powraca jak bumerang. Jakość trójmiejskiego powietrza pozostawia wiele do życzenia, mimo tego, że na tle reszty kraju nie wygląda najgorzej. Niestety, wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego u nas również do pieców trafiają – poza węglem i drewnem – śmieci, plastikowe butelki i wszystko, co da się spalić. Jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń jest tak zwana „niska emisja” pochodząca właśnie z domowych pieców na paliwa stałe. Rozwiązaniem tego problemu jest miejska sieć ciepłownicza, która dostarcza ekologiczne a przy tym bezpieczne ciepło.
Ze względu na kierunek rozbudowy sieci szansę na szybki przyłączenie mają budynki we Wrzeszczu i Sopocie:
Jak się przyłączyć? Na stronie www.zmienogrzewanie.pl czeka formularz kontaktowy który wystarczy wypełnić, a konsultanci oddzwonią w ciągu 24h. Zgłoszenia są przyjmowane od każdego mieszkańca, jednak do podjęcia ostatecznej decyzji potrzebna jest uchwała wspólnoty oraz odpowiednia liczba chętnych z danej ulicy. Wniosek o przyłączenie składa administrator lub zarządca. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu podpisana zostaje umowa, a budynek wkrótce będzie ogrzewany ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej.
W ostatnich latach Grupa GPEC wybudowała ponad 100 km sieci w różnych miastach, z czego większość w Gdańsku i Sopocie. Najnowsza inwestycja to likwidacja kotłowni węglowej na gdańskiej Matarni, która produkowała około 19 000 ton dwutlenku węgla i pyłów.
Grupa GPEC przygotowała dedykowaną ofertę dla zarządców i administratorów budynków. Można otrzymać dofinansowanie na inwestycję przyłączenia budynku do miejskiej sieci. Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i zgłosić zainteresowanie. Zgłoszenie zostanie przeanalizowane a doradcy przedstawią ofertę, która będzie najlepiej odpowiadała na potrzeby chętnych.
Władze miast również wspierają inicjatywy mające na celu poprawę jakości powietrza. Dofinansowania pokrywają określoną część wydatków związaną ze zmianą ogrzewania węglowego na centralne. Wniosek mogą złożyć osoby fizyczne i prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy. Eksperci Grupy GPEC pomogą w wypełnieniu wniosków i dopełnieniu wszelkich formalności.
Więcej na www.zmienogrzewanie.pl lub numerem infolinii Biura Obsługi Klienta Grupy GPEC 58 52 43 699.
Rozwiązania dostarczane dzięki usłudze Facility Management+ to najlepsze praktyki stosowane w branży FM. Właściciel budynku zyskuje komfort współpracy z jednym podmiotem koordynującym czynności wykonywane w obiekcie a wdrożenie rozwiązań energooszczędnych niesie ze sobą znaczną redukcję kosztów utrzymania nieruchomości.
Rzetelna współpraca, szybka reakcja na Twoje potrzeby i wysoka jakość w zakresie zleconych prac to standard, który jest niezbędny w nowoczesnym biznesie.
Lider branży ciepłowniczej na Pomorzu organizuje otwarte spotkanie dla studentów Politechniki Gdańskiej. Spotkanie jest kierowane do wszystkich studentów, którzy chcą związać się z branżą energetyczną. To dobra okazja na bliższe poznanie oferty pracodawcy, zakresu działalności i kultury organizacyjnej.
17 kwietnia, o godzinie 11:00 Grupa GPEC zaprasza wszystkich studentów do Auli Politechniki Gdańskiej na spotkanie informacyjne. W trakcie wydarzenia zainteresowani dowiedzą się, jak wygląda oferta firmy, proces rekrutacji, czym zajmuje się poszczególne działy w firmie.
– Poza informacjami dotyczącymi naszej oferty, chcemy także podpowiedzieć studentom, jak budować swoją markę w oczach pracodawcy. Pierwszym krokiem jest przygotowanie atrakcyjnego CV oraz przygotowanie się na zaskakujące niekiedy pytania podczas rozmowy rekrutacyjnej. Stąd też pomysł na miasteczko HR, gdzie po spotkaniu nasi specjaliści podpowiedzą zainteresowanym, na co należy zwrócić uwagę podczas rekrutacji, jak i gdzie szukać pracy dla siebie – mówi Marek Mikucki, kierownik działu personalnego Grupy GPEC.
To już kolejna edycja spotkania Grupy GPEC ze studentami Politechniki Gdańskiej. Organizatorzy potwierdzają, że bliska współpraca z uczelniami niesie wartość dodaną dla każdej ze stron.
Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na www.grupagpec.pl, Facebook lub pod adresem pg@gpec.pl.
Lider branży ciepłowniczej na Pomorzu po raz kolejny zachęca studentów do poświęcenia swojej pracy dyplomowej tematyce branży ciepłowniczej i energetycznej. Młodzi ludzie podczas pisania prac magisterskich będą korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grupy GPEC.
To szansa na bliższe poznanie środowiska biznesowego, charakterystyki branży oraz dobry start na rynku pracy.
– Bliska współpraca biznesu i nauki jest niezmiernie istotna. To szczególnie ważne w innowacyjnych branżach, do których zalicza się również ciepłownictwo i energetyka. Przyczynia się do transferu wiedzy i jest naturalnym motorem rozwoju gospodarki. Podczas pisania pracy magisterskiej we współpracy
z Grupą GPEC, studenci naszej uczelni będą mogli wnieść realny wkład w rozwój branży – zaznacza Jacek Kropiwnicki, koordynator Politechniki Gdańskiej ds. współpracy z Grupą GPEC.
Grupa GPEC zaproponowała szereg tematów prac magisterskich, by w ten sposób zainspirować i zachęcić studentów do wyboru tematyki ze wskazanych zakresów. Studenci mogą analizować obecne regulacje prawne, możliwości i ograniczenia OZE w ciepłownictwie, jak również badać infrastrukturę ciepłowniczą. Podczas pisania prac, w ramach regularnych konsultacji, studenci otrzymają wsparcie merytoryczne pracowników firmy.
Dostęp do aktualnych materiałów i praktyczne spojrzenie na przedmiot swojej pracy pozwoli na zdobycie nowych kwalifikacji oraz stworzenie ciekawej naukowej publikacji. Studenci, którzy jako tematykę swojej pracy dyplomowej wybiorą zagadnienia szczególnie ważne dla działalności Grupy GPEC, mają również szasnę na odbycie stażu w czasie jej przygotowywania.
Więcej informacji o możliwości współpracy z Grupą GPEC można uzyskać u opiekunów zajęć dydaktycznych na poszczególnych wydziałach Politechniki Gdańskiej lub w dziale HR Grupy GPEC pod adresem pg@gpec.pl.
Lista tytułów i zakresów
Po raz trzeci rusza programem stypendialny „Kierunek Grupa GPEC”. Program dedykowany jest studentom Politechniki Gdańskiej. Najzdolniejsi, na czas studiów mogą uzyskać grant finansowy, a po ukończeniu edukacji pracę u lidera branży ciepłowniczej na Pomorzu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.
Kto może wziąć udział w programie?
Grupą docelową są studenci, którzy zakończą naukę na studiach magisterskich w 2019 roku na kierunkach związanych z branżą ciepłowniczą na wydziałach:
Co zrobić, aby wziąć udział w programie?
W pierwszej kolejności zainteresowani studenci powinni przesłać do 30 kwietnia wniosek zgłoszeniowy wraz z CV oraz pozostałymi dokumentami aplikacyjnymi na adres stypendium@gpec.pl. Wzór wniosku do pobrania w zakładce – Kariera.
Analizę zgłoszeń przeprowadzi Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Grupy GPEC oraz kadry naukowej Politechniki Gdańskiej. Przy ocenie brane pod uwagę będzie zainteresowanie oraz wiedza studentów na temat branży ciepłowniczej. Jednym z istotnych kryteriów będzie również średnia ocen. Punkty można będzie zdobyć też za aktywność naukową i uczestnictwo w organizacjach studenckich.
Komisja zakwalifikuje studentów do kolejnego etapu. W jego ramach przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne oraz assessment center, które wyłonią zwycięzców programu.
Co dla najlepszych studentów?
Wybrani uczestnicy programu będą otrzymywać w trakcie ostatniego roku studiów magisterskich miesięczny grant w wysokości ponad 2 tys. złotych. W okresie wakacyjnym zyskają możliwość odbycia praktyk oraz płatnego stażu w Grupie GPEC. Wartością dodaną programu „Kierunek Grupa GPEC” jest gwarancja zatrudnienia w jednej ze spółek Grupy GPEC na okres minimum 12 miesięcy.
– W tym roku po raz kolejny ruszamy z projektem stypendialnym dla najzdolniejszych studentów gdańskiej Politechniki. To już III edycja. Wysoka średnia oceń to jednak za mało, aby wziąć udział
w programie. Zainteresowani studenci muszą wykazać się wysoką wiedzą merytoryczną oraz dodatkowymi osiągnięciami, np. udziałem w projektach lub organizacjach studenckich. Zależy nam na najlepszych i zaangażowanych studentach – podkreśla Marek Mikucki, kierownik działu personalnego, z Grupy GPEC.
Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do pisma SE.HK-30/4710/1207/JP/17, wyrażającego zgodę na zabarwienie wody w sieci ciepłowniczej miasta Gdańska informujemy, że w dniu 18.01.2018 r. nastąpi dobarwienie wody sieciowej preparatem URANINA.
Barwienie wody to cykliczna akcja przeprowadzana w celu minimalizacji strat ciepła, a tym samym kosztów ogrzewania i ciepłej wody ponoszonych przez mieszkańców. Jest to jedyny sposób na wykrycie nieszczelności wymienników służących do wytwarzania ciepłej wody. Przy prawidłowym działaniu wymienników, barwiona woda nie powinna przedostawać się do instalacji. Może się jednak zdarzyć tak, że woda o nietypowej barwie pojawi się w Twoim kranie.
Co zrobić w takiej sytuacji?
Czy zielona woda jest bezpieczna?
Barwienie wykonywane jest przy użyciu barwnika spożywczego, który posiada atest higieniczny – jest w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że możesz kąpać się w takiej wodzie – jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania.
Grupa GPEC i Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej (ARMAAG) wspólnie zadbają o jakość powietrza w Trójmieście. Gdańska firma przekazała organizacji specjalistyczny samochód, który będzie wspomagać niezawodny monitoring czystości atmosfery na Pomorzu.
Sieć pomiarowa ARMAAG bada powietrze w Trójmieście od 1993 r. Na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu znajduje się 9 stacji pomiarowych, które przez 24 godziny na dobę dostarczają mieszkańcom informacji o jakości powietrza. Wiadomości te dostępne są na stronie internetowej www.armaag.gda.pl oraz www.airpomerania.pl. Stacje muszą być nieustannie serwisowane, a zbieranie danych wymaga stałej pracy w terenie. Dlatego Grupa GPEC przekazała pracownikom Agencji samochód Dacia Dokker Van, który pozwoli im na sprawne przemieszczanie się i doglądanie poszczególnych lokalizacji, a tym samym monitorowanie danych.
– Działalność Fundacji ARMAAG nie byłaby możliwa bez wsparcia zaangażowanych partnerów. Grupa GPEC, obejmuje swoją działalnością duży obszar Pomorza. Zdaję sobie więc sprawę, jak ważna jest mobilność, kiedy w grę wchodzi obsługa precyzyjnych urządzeń. Samochód pozwoli naszym operatorom szybciej dotrzeć do stacji pomiarowych i przekazać mieszkańcom sprawdzone dane o stanie jakości powietrza w ich okolicy – komentuje Krystyna Szymańska, dyrektor ARMAAG.
Stałe badanie jakości powietrza pozwala analizować informacje o stężeniach szkodliwych substancji, w tym dwutlenku siarki, amoniaku czy tlenku węgla. Dzięki temu wiadomo jest, kiedy unikać długich spacerów i nie wietrzyć mieszkań, by nie narazić zdrowia. Zebrane dane pozwalają także sporządzić prognozy miejscowego zanieczyszczenia na kolejne lata.
Rozmieszczenie stacji pomiarowych w Trójmieście:
Położenie Trójmiasta chroni je przed permanentnym smogiem, będącym zmorą wielu polskich aglomeracji. W stolicy województwa pomorskiego wskaźniki zanieczyszczenia atmosfery są jednymi z najniższych spośród polskich miast. Gdańsk był też jedną z pierwszych miejscowości, która zdecydowała się na wdrożenie pomiarów jakości powietrza. Jednak w zimie dopuszczalne stężenia pyłów reguły bywają przekraczane. Najczęściej jest to związane z emisją z indywidualnych pieców, które odpowiadają za ponad 90 proc. szkodliwych substancji w powietrzu
Od lat podejmujemy ważne inicjatywy edukacyjne nt. zagrożeń, z jakimi wiąże się smog i używanie przestarzałych i nieekologicznych metod ogrzewania. Przekazanie Fundacji ARMAAG specjalistycznego samochodu to kolejny krok ku sprawniejszej kontroli i dalszej poprawie jakości powietrza na Pomorzu na której powinno zleżeć nam wszystkim – podkreśla Marcin Lewandowski, członek zarządu GPEC.
W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów, a także ze względu na otrzymane sygnały dotyczące pojawienia się na terenie Trójmiasta osób, które podszywają się pod pracowników Grupy GPEC, chcielibyśmy prosić Państwa o szczególną czujność. Pod pretekstem sprawdzenia stanu grzejników namawiają do płatnej wymiany filtrów. Przestrzegamy, że takie zachowania mogą być próbą oszustwa.
Pragniemy Państwa uczulić, aby każdorazowo poprosić o wylegitymowanie się wszystkich osób, zanim zaproszą je Państwo do swojego mieszkania. Jednocześnie przypominamy, że prawdziwe i aktualne informacje o działaniach prowadzonych przez Grupę GPEC i jej pracowników podajemy na naszej stronie internetowej.
Jak rozpoznać pracownika Grupy GPEC lub działających na nasze zlecenie:
Sezon grzewczy ruszył na dobre, a wraz z nim powraca problem smogu. Pomimo podejmowanych przez ostatni rok inicjatyw, wciąż wiele osób pali w przydomowych piecach słabej jakości opałem lub śmieciami. Władze Gdańska i Sopotu wraz z Grupą GPEC i PGE Energia Ciepła chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem i pokazać, co może zrobić każdy z nas, żeby zadbać o czyste powietrze w swoim mieście.
Głównym powodem dużego stężenia szkodliwych pyłów i gazów w polskim powietrzu są m.in indywidualne piece – odpowiadają one za ponad 90 proc. szkodliwych emisji. Bronią w walce ze smogiem są nowoczesne rozwiązania. Tam, gdzie jest to możliwe, warto wprowadzić ogrzewanie domu ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej, która dociera coraz dalej i jest dostępna dla coraz większej liczby mieszkańców. W ciągu ostatnich 15 lat wydłużyła się ona w Polsce o jedną czwartą.
Również w Trójmieście sieć ciągle się rozwija – w ostatnich latach Grupa GPEC wybudowała łącznie 100 km w różnych miastach, z czego większość przypadła na Gdańsk i Sopot. Od czerwca br. powstają kolejne kilometry, tym razem na górnym tarasie Gdańska. Największe szanse na szybkie przyłączenie do sieci mają mieszkańcy Wrzeszcza, Matarni, Osowej, Kowal oraz górnego Sopotu.
– Od ponad 20 lat konsekwentnie działamy, aby powietrze w Gdańsku było jak najlepsze. Modernizujemy istniejącą infrastrukturę grzewczą i zamykamy stare nieekologiczne kotłownie. W 2016 r. do sieci Grupy GPEC podłączono dzielnice Przeróbka i Stogi, a z mapy trucicieli zniknęła kotłownia przy ul. Zawiślańskiej. Miejska sieć ciepłownicza rozwija się i w nadchodzących latach kolejne domy m.in. we Wrzeszczu, Matarni, Osowej oraz w Kowalach będą miały szanse na przyłączenie. Wspieramy dotacjami tych, którzy zdecydują się na rezygnację z ogrzewania węglowego na rzecz miejskiego, gazowego lub elektrycznego. Im więcej osób zrezygnuje z palenia węglem w swoich domach i skorzysta z ciepła z miejskiej sieci tym czystsze powietrze będziemy mieli w Gdańsku i na całym Pomorzu – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.
23 października rozpoczyna się w Gdańsku kampania edukacyjna, która będzie promować ekologiczne ciepło. Celem jest wzrost świadomości mieszkańców na temat zagrożeń wynikających z używania przestarzałych i nieekologicznych sposobów ogrzewania oraz ich negatywnego wpływu na jakość powietrza, a także edukacja na temat efektywności energetycznej.
– Przyzwyczailiśmy się do stereotypowego myślenia, że bliskość morza załatwi za nas sprawę czystego powietrza. Nic bardziej mylnego. Miastem, które kiedyś zmagało się z problemem smogu był nadmorski Dublin. Kilka dekad temu poziom zanieczyszczenia był tam ok. trzykrotnie wyższy niż w Krakowie. Lata konsekwentnej walki z opalaniem węglem w indywidualnych źródłach ogrzewania sprawiły, że dziś stolica Irlandii jest jednym z najczystszych miast w Europie – mówi Piotr Dembiński, dyrektor ds. handlu w Grupie GPEC.
– Będziemy uświadamiać o konsekwencjach palenia złym paliwem i promować ekologiczne sposoby na ogrzewanie. Dla tych, którzy zgłoszą do nas w listopadzie chęć przyłączenia swojego budynku do sieci obniżamy opłatę przyłączeniową do 0 zł. Dodatkowo chętne wspólnoty mogą skorzystać z atrakcyjnych warunków kredytowania u naszego partnera oraz z miejskich dofinansowań na inwestycje – dodaje Piotr Dembiński.
– Działania promujące ciepło sieciowe z wysokosprawnej kogeneracji podejmujemy od lat. Coraz więcej mieszkańców korzysta z tego źródła ogrzewania, dzięki czemu Trójmiasto należy dzisiaj do najczystszych aglomeracji miejskich w Polsce. Jednocześnie cały czas inwestujemy w rozwój technologii, aby produkować energię w zgodzie z obowiązującymi normami środowiskowymi – wyjaśnia Ewa Barszcz, dyrektor Departamentu Handlu Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła S.A.
Jak przyłączyć się do sieci?
Z ciepła z sieci mogą korzystać zarówno spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak i odbiorcy indywidualni, czyli mieszkańcy domów jednorodzinnych. W przypadku odbiorców indywidualnych, zainteresowani podłączeniem powinni stanowić ok. 80% jednej ulicy. Od tego, ile osób wyrazi chęć przyłączenia się do sieci, zależy decyzja o jej dalszej rozbudowie.
Aby dołączyć do użytkowników Ciepła Systemowego wystarczy zgłosić chęć przyłączenia się do sieci, a eksperci Grupy GPEC pomogą w wypełnieniu wniosków i dopełnieniu formalności.
Więcej informacji: Biuro Obsługi Klientów GPEC, 58 52 43 699, bok@gpec.pl Wejdź na stronę www.zmienogrzewanie.pl i wypełnij formularz, a eksperci oddzwonią w ciągu 24h.
O kampanii:
Kampania edukacyjno-informacyjna „Zmień sposób ogrzewania! Wybierz miejską sieć ciepłowniczą” rusza 23 października i potrwa do końca listopada. Organizatorami akcji są Grupa GPEC, PGE Energia Ciepła oraz Miasto Sopot. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz. Patronem medialnym jest portal gdansk.pl.
Regulamin promocji „Opłata przyłączeniowa za 0 zł w listopadzie” dostępny na stronie www.zmienogrzewanie.pl.
Gdańska spółka w ramach rozbudowy sieci ciepłowniczej rozpoczyna kolejne odważne przedsięwzięcie, które umożliwi doprowadzenie ciepła na górny taras Gdańska. Powstaje nowy 11-kilometrowy odcinek sieci, który obejmie dzielnice Matarnia, Jasień i Kokoszki.
Od czerwca Grupa GPEC prowadzi działania związane z przyłączeniem górnego tarasu miasta. Powstało już ponad 2 km sieci m.in. w okolicach osiedla Wspólne Ogrody. Przeprowadzenie prac umożliwią fundusze uzyskane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki dofinansowaniu UE system można poprowadzić dalej – do budynków przy ul. Budowlanych oraz w kierunku Matarni.
Jednym z najważniejszych etapów prac będzie przekroczenie Obwodnicy Trójmiasta. Przewiert rozpoczął się 6 października. Do jego realizacji wykorzystana zostanie jedna z kilku w Europie otwartych głowic do mikrotunelingu. Powstanie przewiert o średnicy 1,8 m, długości 110 m na głębokości 8 metrów. W środku zostaną umieszczone trzy stalowe rury stalowe o średnicy 720 mm, a w każdej z nich umieszczona zostanie sieć preizolowana o średnicy 400 mm.
Jeszcze czystsze powietrze w Trójmieście
W marcu, wspólnie z Urzędem Miasta, zapytaliśmy mieszkańców Jasienia, Kokoszek i Matarni o to, co jest najlepszym sposobem na poprawę jakości powietrza w mieście. Ponad połowa zadeklarowała, że jest to przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ruszyliśmy więc z projektem – mówi Anna Jakób, członek zarządu GPEC. – Mamy doświadczenie w realizacji skomplikowanych technicznie inwestycji. W 2015 roku połączyliśmy siecią ciepłowniczą gdańskie dzielnice Przeróbka i Stogi. Wykonaliśmy tam skomplikowany przewiert sterowany pod dnem rzeki – dodaje.
Największymi zaletami ciepła z sieci są cena, wygoda oraz bezpieczeństwo dostaw.
Sieć ciepłownicza z powodzeniem wypiera z użytkowania przestarzałe sposoby ogrzewania domów i mieszkań. Ponadto jego koszt jest porównywalny z ogrzewaniem gazowym. Jednak
w przeciwieństwie do gazu, ceny ogrzewania centralnego są stabilne i przewidywalne. Dodatkowo korzystanie z niego jest bardziej ekologiczne niż ogrzewanie węglowe. Dzięki ciepłu płynącemu
z sieci z trójmiejskich miast systematycznie znikają piece węglowe.
Do grudnia, w ramach rozbudowy powstanie łącznie ok. 11 km nowej magistrali ciepłowniczej, która połączy trzy gdańskie dzielnice z systemem oplatającym pozostałą część miasta. Dostęp do nowej sieci ciepłowniczej zyska aż 30 tys. mieszkańców. Pierwsze dostawy ciepła ruszą jeszcze w tym roku.
Ważna informacja dla mieszkańców:
W związku z prowadzonymi pracami i potrzebą przełączenia systemów, planowane są okresowe przerwy w dostawach ciepła:
O szczegółach przerw będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz ogłoszeniami na klatkach schodowych.
GRUPA GPEC – LIDER BRANŻY CIEPŁOWNICZEJ NA POMORZU – POSZERZA PORTFOLIO SWOICH USŁUG. POZA DYSTRYBUCJĄ I PRODUKCJĄ CIEPŁA, SPRZEDAŻĄ ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORAZ USŁUGAMI WYKONAWCZYMI I OKOŁOENERGETYCZNYMI, ZAOFERUJE SWOIM KLIENTOM RÓWNIEŻ KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ TECHNICZNĄ BUDYNKÓW. JEDNYM Z PIERWSZYCH KLIENTÓW FIRMY JEST OLIVIA BUSINESS CENTRE – NAJWIĘKSZE CENTRUM BIZNESOWE W PÓŁNOCNEJ POLSCE.
Poszerzenie oferty jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się trójmiejski rynek powierzchni biurowych. Z ponad 600 tys. mkw. powierzchni zajmuje on już czwarte miejsce w Polsce. Największym w regionie kompleksem jest Olivia Business Centre, gdzie obecnie pracuje ponad 5 000 osób z ponad 120 firm. To tutaj powstaje najwyższy budynek w Trójmieście, Olivia Star. Swoją powierzchnię rozbudowują także inne biurowce w okolicy, a kolejni deweloperzy zapowiadają nowe inwestycje.
W związku z rozwojem rynku rośnie zapotrzebowanie na dodatkowe usługi, szczególnie z zakresu Facility Management. Swoje kompetencje w tym obszarze rozwija Grupa GPEC, która świadczy szeroki wachlarz usług wspierających zarządzanie budynkami. Swoim klientom oferuje wsparcie wykwalifikowanych specjalistów, dostępnych 24/7, wysoką jakość, sprawdzone rozwiązania i wieloletnie doświadczenie. Firma zapewnia obsługę w zakresie: ogrzewania budynków, obsługi technicznej, obsługi instalacji elektrycznej, sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, a także systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.– Grupa GPEC to nasz sprawdzony i zaufany partner, stąd nasza decyzja o poszerzeniu współpracy. Szczególnie cenna jest dla nas gwarancja obsługi technicznej o każdej porze, którą zapewnia firma. Przy naszej skali działalności jest to konieczne – mówi Wojciech Walania, prezes Olivia Serwis, spółki zarządzającej Olivia Business Centre.
Liczymy, że dzięki tej decyzji podniesiemy komfort naszych rezydentów na jeszcze wyższy poziom. Użytkowanie naszej przestrzeni biznesowej będzie jeszcze bardziej bezproblemowe, wygodne i przede wszystkim efektywne – dodaje.Olivia Business Centre, dla którego Grupa GPEC była dotychczas głównym dostawą ciepła i ciepłej wody, jest jednym z pierwszych klientów firmy w zakresie usługi Facility Management.– Grupa GPEC dynamicznie się rozwija. Poszerzenie oferty i rozwój kompetencji w zakresie FM to kolejny krok w kierunku wzmocnienia naszej silnej pozycji na rynku. Ta usługa to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którym zależy dziś zależy przede wszystkim na kompleksowości obsługi – mówi Marcin Lewandowski, członek zarządu GPEC.W ramach umowy Grupa GPEC zadba m.in. o instalację elektryczną, cieplną, chłodu, wodno-kanalizacyjną, a także o klimatyzację i wentylację, czyli pełną obsługę techniczną.
Szczegółowe informacje na temat usługi Facility Management można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta Grupy GPEC tel. 58 52 43 580, e-mail: bok@gpec.pl
SZANOWNI PAŃSTWO, W TROSCE O JAKOŚĆ ŚWIADCZONYCH PRZEZ NAS USŁUG INFORMUJEMY, ŻE OD CZERWCA 2017 R. ZOSTANIE ZMIENIONY INDYWIDUALNY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO DLA KAŻDEGO KLIENTA KAŻDEJ ZE SPOŁEK W RAMACH GRUPY GPEC.
Wyjaśniamy, że usługa polecenia zapłaty, z której Państwo korzystają nadal będzie realizowana. Nie ma konieczności ponownej rejestracji zgody na polecenie zapłaty.
Ponadto informujemy, że zmiana indywidualnego numeru rachunku bankowego nie wiąże się dla Państwa z żadnymi dodatkowymi kosztami.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Grupy GPEC, ul. Biała 1b, 80-435 Gdańsk, tel.: 58 52 43 580, fax: 58 52 43 590, e-mail: bok@gpec.pl.
Lista placówek banku Raiffeisen Polbank:
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 CZERWCA 2017 R. USŁUGI W ZAKRESIE DOSTAWY CIEPŁA DO PAŃSTWA BUDYNKÓW I DLA CAŁEGO PELPLINA ŚWIADCZYĆ BĘDZIE GRUPA GPEC.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
w godz. 7:00 – 17:00 pod numerami: tel.: 58 512 72 03, fax 58 52 43 590 lub mailowo: pelplin@gpec.pl
Najbliższe biura obsługi Grupy GPEC:
TCZEW
ul. Rokicka 16
83-110 Tczew
STAROGARD GDAŃSKI
ul. Rynek 6 (II piętro)
83-200 Starogard Gdańsk
Firma GPEC została wyróżniona prestiżowym tytułem „Firma Dobrze Widziana 2017” w konkursie organizowanym przez Business Centre Club. Przyznany tytuł jest wyrazem uznania dla spółki za zaangażowanie społeczne i realizowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu.
LAUREATEM II EDYCJI KONKURSU LABORATORIUM INNOWACJI, KTÓRY ODBYWA SIĘ W TRAKCIE OGÓLNOPOLSKIEGO SZCZYTU ENERGETYCZNEGO W GDAŃSKU, ZOSTAŁA GLIWICKA FIRMA N-ERGIA. NAGRODA „FALE INNOWACJI” ZOSTAŁA PRZYZNANA ZA NOWATORSKI PROJEKT INSTALACJI ODZYSKU I ZAGOSPODAROWANIA CIEPŁA SPALIN KOTŁOWYCH.
Ogólnopolski Szczyt Energetyczny to najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży energetycznej w Polsce. Tegoroczna edycja OSE odbyła się 25 i 26 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” mogli zgłaszać się przedstawiciele firm energetycznych i instytucji naukowych z całej Polski. Autorzy najbardziej nowoczesnych, innowacyjnych i wpisujących się w trendy projektów zaprezentowali się w specjalnym panelu.
Za najbardziej innowacyjne rozwiązanie Kapituła Konkursowa uznała projekt firmy N-ERGIA, czyli instalacji odzysku i zagospodarowania ciepła spalin kotłowych. Został on uhonorowany nagrodą „Fale Innowacji”.
– Jeśli polska energetyka i szerzej – gospodarka – chcą konkurować na arenie nie tylko regionu, ale globalnie, nie obędzie się bez innowacji i inwestycji. Zgłoszone projekty pokazują, że polskie firmy są w stanie kreować innowacyjne projekty, szukać ciekawych rozwiązań. I to nie tylko te duże firmy, ale też średnie i małe. To świetna wiadomość dla branży i polskiej gospodarki – mówi Grzegorz Blachowski, PR Manager Grupy GPEC, która jest pomysłodawcą konkursu.
– Nasze rozwiązanie to odpowiedź na główne wyzwania stojące przed polską energetyką, a więc poprawa efektywności energetycznej oraz skuteczna redukcja emitowanych zanieczyszczeń i emisji CO2 z kotłowni komunalnych i przemysłowych – mówi przedstawiciel firmy N-ERGIA, dr hab. Inż. Piotr Ostrowski, profesor w Politechnice Śląskiej.
Firma N-ERGIA Sp. z o.o. zajmuje się skutecznym wdrażaniem technologii opracowanych w ramach prac naukowo-badawczych i rozwojowych prowadzonych na Politechnice Śląskiej. Nagrodzony projekt dotyczy odbioru ciepła z spalin traktowanych jako odpad (WHR) do celów cieplnych – na potrzeby ogrzewania budynków i wody. Skutkiem ma być redukcja zużywanego paliwa nawet o 10% i tak sama redukcja zanieczyszczeń. Jest to „bezkosztowa” forma ochrony środowiska, która jednocześnie poprawia sprawność instalacji.
Oprócz firmy N-Ergia swoje rozwiązania pokazali również:
GRUPA GPEC PRZYGOTOWAŁA PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ORAZ WYNIKI FINANSOWE ZA 2016 ROK. PODOBNIE JAK W ZESZŁYM ROKU RAPORT MA FORMĘ NOWOCZESNEJ, INTERAKTYWNEJ STRONY INTERNETOWEJ.
W tym roku tematem przewodnim raportu jest nowa kultura organizacyjna w Grupie GPEC, jej wpływ na pracowników i miejsce ludzi w nowej kulturze. Szczególny nacisk położyliśmy na pokazanie naszych wartości, sposobu pracy i tego, jak się komunikujemy.
Jak co roku raport zawiera także wyniki finansowe za 2016 rok. Chcieliśmy, aby sprawozdanie było przejrzyste, czytelne i atrakcyjne wizualnie, dlatego zrezygnowaliśmy z nadmiaru tekstów i postawiliśmy na filmy oraz animacje.
Zapraszamy do oglądania i lektury. Zobacz Raport Roczny 2016
WE CZWARTEK, 20 KWIETNIA I WTOREK 25 KWIETNIA W DOLNYM WRZESZCZU ODBĘDĄ SIĘ KOLEJNE KONSULTACJE NA TEMAT ROZBUDOWY MIEJSKIEJ SIECI CIEPŁOWNICZEJ. W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM MIESZKAŃCÓW – GRUPA GPEC URUCHAMIA, TAKŻE OD 21 KWIETNIA MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY ORAZ KONTYNUUJE SPECJALNĄ INFOLINIĘ.
Aby w kompleksowy sposób przekazać informacje na temat możliwości przyłączenia się do sieci Grupa GPEC:
20.04.2017 r.
XIX LO w Gdańsku
godzina 18:00
25.04.2017 r.
SP 49 ul. Legionów 11
godzina 18:00
Podczas spotkań będzie można otrzymać szczegółowe informacje na temat planowanej rozbudowy sieci we Wrzeszczu Dolnym, uzyskać odpowiedzi na pytania związane z przyłączeniem się do niej, a także dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowań miejskich na zmianę źródła ciepła.
FORUM ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU OGŁOSIŁO NAJNOWSZĄ EDYCJĘ RAPORTU „ODPOWIEDZIALNY BIZNES W POLSCE 2016. DOBRE PRAKTYKI”. WŚRÓD PROJEKTÓW WYRÓŻNIONYCH W RAPORCIE ZNALAZŁY SIĘ DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ GRUPĘ GPEC.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. Jubileuszowa edycja raportu zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku. W porównaniu z rokiem 2015 liczba ta wzrosła o około jedną czwartą (w roku ubiegłym – 137 firm).
Działania Grupy GPEC zostały wyróżnione w ramach praktyk z zakresu pracy. Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło szczególnie trzy projekty:
Pełny raport można pobrać tutaj: http://bit.ly/2nlYQP5
CO MOTYWUJE STUDENTÓW DO PRZYSZŁEJ PRACY, A CO ICH ZNIECHĘCA? TO JEDNO Z NAJCZĘŚCIEJ ZDAWANYCH PYTAŃ PRZEZ DZIAŁY HR PROWADZONYCH REKRUTACJI. GRUPA GPEC SPRAWDZIŁA, JAKIE SĄ CELE ZAWODOWE PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW.
Zgodnie z różnymi szacunkami na polskim rynku pracy brakuje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy inżynierów. I choć studia techniczne przyciągają coraz więcej chętnych, zwłaszcza na kierunki związane z IT, niedobór kadr wciąż daje się we znaki firmom. Jak wynika z badania „Niedobór talentów” przeprowadzonego przez firmę Manpower w 2016 r., inżynierowie wciąż pozostają trzecią najbardziej poszukiwaną grupą zawodową w Polsce. Grupa GPEC sprawdziła, co motywuje i przyciąga do pracy przyszłych pomorskich inżynierów.
Zdobywanie doświadczenia i rozwój na pierwszym miejscu
80 proc. studentów wydziałów technicznych deklaruje, że chce wykonywać pracę związaną ze zdobywanym właśnie wykształceniem.
Wszyscy z przyszłych pomorskich inżynierów zadeklarowali, że planują zdobywać doświadczenie zawodowe już w trakcie trwania studiów. Najpopularniejszą metodą na zdobywania takiego doświadczenia są staże i praktyki zawodowe. Wskazało na nie 76% badanych. Co trzeci (35%) student wskazał na stałą pracę w niepełnym wymiarze godzin. Jednocześnie połowa badanych przyznała, że podczas studiów pracuje dorywczo w celach zarobkowych.
– Jedną z najważniejszych zalet programów stażowych – poza okazją do nauki zawodu w praktyce, jest szansa na stałą pracę. Jako Grupa GPEC co roku oferujemy programy stażowe i praktyki dla absolwentów średnich szkół technicznych oraz studentów. Od 2012 roku trafiło do nas już kilkadziesiąt osób, a co piąta została z nami na stałe – mówi Marek Mikucki, Kierownik Działu Personalnego GPEC.
Młodych inżynierów poproszono także, aby odpowiedzieli na pytanie, na co najbardziej zwracają uwagę podczas szukania pracy. Prawie wszyscy, bo aż 94% jako największy atut wskazało możliwość rozwoju i nauki. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór pracodawcy okazały się godziny pracy (50%). Wysokość wynagrodzenia zajęła dopiero trzecie miejsce (46%). Na dalszych miejscach znalazły się lokalizacja biura (39%), opinie o pracodawcy w sieci (28%) oraz wśród znajomych (22%). 47% badanych deklaruje, że opinia znajomych i rodziny i przyszłym miejscu pracy jest dla nich bardzo ważna lub ważna.
– Choć widać większe zainteresowanie młodych ludzi elastycznymi godzinami pracy, wciąż największą zachętą jest możliwość rozwoju i zdobycia praktycznego doświadczenia. Dlatego pracodawcy kładą na to coraz większy nacisk. Nasi pracownicy, także stazyści i praktykanci, mają duże możliwość rozwoju i poszerzania swoich kompetencji. Organizujemy szkolenia, kursy oraz angażujemy ich w ciekawe projekty, dzięki którym zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności. W 2016 roku zrealizowaliśmy 40 szkoleń wewnętrznych. Łącznie na szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne przeznaczyliśmy 304 godziny szkoleniowe – wylicza Marek Mikucki.
Brak doświadczenia największą przeszkodą
Studenci zostali zapytani także o największe ich zdaniem przeszkody w znalezieniu pracy. Najczęstszą odpowiedzią był „brak doświadczenia” (40%). – Na zdobywanie doświadczenia warto spojrzeć szeroko. To nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także działalność w kołach naukowych, organizacja wydarzeń uczelnianych, wolontariat, czy praca dorywcza. Każde doświadczenie jest cenne w perspektywie przyszłego zatrudnienia, bo pozwala zdobyć bardzo różne umiejętności. Choćby umiejętność zarządzania własnym czasem – mówi Marek Mikucki.
Na drugim miejscu znalazł się „brak atrakcyjnych ofert pracy” (37%). 28% żaków skarży się na niejasną treść ogłoszeń i tyle samo oczekuje innej formy zatrudnienia, niż oferowana im przez pracodawców. Z drugiej strony, z propozycją pracy jeszcze przed zakończeniem nauki spotkał się aż co piąty przyszły inżynier (19%).
W ankiecie zapytano także o obawy studentów związane z przyszłością zawodową. Na trudności ze znalezieniem zatrudnienia wskazała połowa badanych. „Wykonywanie pracy nie związanej
z wyuczonym zawodem” uzyskało 42% wskazań, tyle samo, co „brak stabilności zawodowej”. Niewiele mnie osób (39%) obawia się zbyt niskiego wynagrodzenia, a 37% niesprzyjającej atmosfery w zespole.
Czego oczekują studenci?
Ostatnim pytaniem, na jakie musieli odpowiedzieć ankietowani, było podanie oczekiwanego wynagrodzenia netto za pracę po skończeniu studiów. 43% oczekuje sumy w przedziale 3-4 tys. zł. Nieznacznie mniej (40%) byłoby skłonne przyjąć pensję rzędu 2-3 tys. zł. Powyżej 4 tys. zł netto chciałoby „na początek” zarabiać 10 proc. badanych. Żaden z żaków nie wskazał przedziału poniżej 2 tys. zł.
– Widać, że studenci czują się kompetentni i gotowi do pracy. Chcą być doceniani za kwalifikacje zdobywane przez lata na studiach. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016 wynika, że mediana miesięcznych wynagrodzeń całkowitych dla magistrów inżynierów wyniosła 5,5 tys. zł brutto, czyli ok. 3,9 tys. zł netto. Są to kwoty zbliżone do oczekiwań z naszej ankiety, choć trzeba pamiętać, że mediana obejmuje osoby także z wieloletnim doświadczeniem – komentuje Marek Mikucki.
Poza wynagrodzeniem liczy się dla studentów także wielkość firmy. Jak wynika z badania, młodzi ludzie wolą pracować w małych i średnich firmach. Jedynie co dziesiąty chciałby, by jego pracodawca zatrudniał powyżej 500 osób. Zdecydowanie chętnej podjęto by pracę w firmach zatrudniających od 50 do 250 pracowników (55%) oraz 250-500 osób (37%). Jedynie 13 proc. wyraziło chęć podjęcia pracy u pracodawcy zatrudniającego mniej, niż 20 osób.
Badanie przeprowadzono w dniach 8-9 marca wśród studentów kierunków technicznych na pomorskich uczelniach.
66% BADANYCH PRZY PORÓWNYWALNYCH WARUNKACH ZATRUDNIENIA WYBRAŁOBY FIRMĘ POŁOŻONĄ W TAKIM MIEJSCU, GDZIE NIE MA SMOGU. TO WYNIK BADANIA PRZEPROWADZONEGO PRZEZ GRUPĘ GPEC. ZŁA JAKOŚĆ POWIETRZA DAJE SIĘ WE ZNAKI ZWŁASZCZA SPECJALISTOM Z POŁUDNIA POLSKI. W OSTATNIM CZASIE TRÓJMIEJSKIE FIRMY OBSERWUJĄ WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE KANDYDATÓW PRACĄ NA POMORZU M.IN. Z POWODU BRAKU SMOGU.
Na tle rosnących problemów ze smogiem, Trójmiasto wyróżnia się dobrą jakością powietrza.
Wskaźniki zanieczyszczenia szkodliwymi pyłami są tutaj jednymi z najniższych ze wszystkich polskich miast. W 2016 roku w Gdańsku Wrzeszczu odnotowano tylko 6 dni z przekroczeniami poziomu pyłów PM10 i żadnego dnia z przekroczeniem poziomu ozonu.
Grupa GPEC zbadała, czy kandydaci do pracy biorą pod uwagę jakość powietrza przy poszukiwaniu zatrudnienia.
66% badanych, mając porównywalne warunki pracy wybrałoby firmę położoną w takim miejscu, gdzie nie ma smogu. Im większe dochody, tym więcej badanych podjęłoby taką decyzję. Wśród ankietowanych z najniższymi dochodami odsetek takich odpowiedzi wynosi tylko 58%, podczas gdy dla osób z najwyższymi dochodami sięga 76%. To pokazuje, że wyższej klasy specjaliści i menedżerowie, którzy mają większą elastyczność w wyborze miejsca pracy, mogą postrzegać czyste powietrze jako dodatkowy atut.
– Od lat rekrutujemy pracowników z różnych części Polski. W tym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się z argumentem, że chęć relokacji podyktowana była między innymi smogiem. Dotyczyło to tylko kandydatów z południa kraju – mówi Marek Mikucki, kierownik działu personalnego z Grupy GPEC. – Co prawda trend jest na razie nieznaczny, ale widać, że pracownicy coraz większą wagę przywiązują do aspektów ekologicznych. I to zarówno w ramach samej firmy, jak i w jej otoczeniu – dodaje.
W Grupie GPEC działania ekologiczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pracowników.
W firmie z powodzeniem działa program dojazdów do pracy rowerami – każdy przejechany kilometr pozwala zdobyć punkty w ramach projektu „Grupa GPEC Gra”. Punktowane są także wspólne przejazdy do pracy. Zgromadzone punkty można wymieniać na nagrody. To jedne z najchętniej podejmowanych przez pracowników wyzwań w grze.
Pracownicy chętnie angażują się także w zbiórki makulatury, czy akcje związane z oszczędzaniem. – Pomysły na takie działania często powstają oddolnie, z chęci zrobienia czegoś dobrego dla otoczenia. Na przykład segregacja odpadów to dziś w wielu domach standard, dlatego dla pracowników naturalne jest, że także w ich miejscach pracy powinny być punkty segregacji. Wspólnie z pracownikami przeprowadziliśmy akcję „Jestem odpowiedzialny, pracuję w eko firmie” – na włącznikach światła i sprzętach elektronicznych pojawiły się odpowiednie naklejki. Odzew był bardzo duży – mówi Marek Mikucki. – Dla nas, firmy społecznie odpowiedzialnej, takie działania mają bardzo duże znaczenie. Troska o środowisko i lokalne społeczności jest naszym priorytetem. Staramy się angażować na wiele sposobów – w formie wolontariatu pracowników, akcji edukacyjnych, czy sponsorując różne wydarzenia – podsumowuje.
GRUPA GPEC ZAKOŃCZYŁA ROZBUDOWĘ SIECI CIEPŁOWNICZEJ NA TERENIE GÓRNEGO SOPOTU. DZIĘKI TEMU MIESZKAŃCY MAJĄ JUŻ MOŻLIWOŚĆ ZMIANY ŹRÓDŁA CIEPŁA. OSOBY ZAINTERESOWANE PRZYŁĄCZENIEM DO SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SIĘ DO BIURA OBSŁUGI KLIENTA ORAZ SKŁADANIA „WNIOSKÓW O PRZYŁĄCZENIE”.
m więcej mieszkańców zgłosi chęć przyłączenia się do sieci, tym szybciej zostanie podjęta decyzja o dalszej rozbudowie systemu.
Zainteresowani podłączeniem powinni stanowić średnio 80% mieszkańców jednej ulicy. Zachęcamy do rozmów z sąsiadami na temat możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej – mówi Anna Jakób, członek zarządu GPEC.
Aby dołączyć do użytkowników Ciepła Systemowego wystarczą 4 proste kroki:
Do składania zapytań szczególnie zachęcamy mieszkańców okolic ulic:
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.
Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.
Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.
Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.
Najpierw włącz ściśle niezbędne ciasteczka, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje!